Solution for people - Technologie dla biznesu

Wszechstronne rozwiązania - Acronis backup

Czym jest kopia zapasowa ?

Kopia zapasowa służy zabezpieczeniu danych z urządzenia w przypadku awarii. Wykonywanie kopii zapasowych oprogramowania i danych może być wykonywane ręcznie przez użytkownika na urządzeniu, na którym pracuje. Przez zwykłe polecenie kopiuj i wklej. Natomiast można ten proces w prosty sposób w pełni zautomatyzować korzystając z rozwiązań Acronis.

Jak ważne jest wykonanie kopii bezpieczeństwa?

Zagłębiając się w temat wykonywania kopii zapasowych, należy przeanalizować wiele aspektów, jak działa państwa firma. Czy mogą pozwolić sobie państwo na powstanie przestojów w biznesie ze względu na brak możliwości szybkiego odtworzenia utraconych danych. Czy posiadamy możliwości szybkiej migracji danych w zależności od wielkości tych danych, aby przywrócić dane z kopii zapasowej?

Załóżmy scenariusz, że posiadają państwo serwer na którym jest oprogramowanie firmowe np. do zarządzania magazynem, nie posiadacie w firmie wewnętrznego działu IT i serwer został zainfekowany. Czy aktualnie wykorzystywane opcje przywracania pozwolą Państwu uruchomić systemy operacyjne w ciągu kilku minut/godzin?

Innym scenariuszem, który mogą państwo rozważyć, jest np dostęp do usług w chmurze. W warunkach takiej usługi może być zapisane że dostawca zapewnia jedynie replikację danych(by były dostępne z dowolnego miejsca) natomiast niezbędne jest ich dodatkowe zabezpieczenie w przypadku utraty danych będących w chmurze.

Ostatnim przykładem może być sytuacja w której firma posiada klaster serwerów, aby w przypadku awarii jednego z serwerów uniknąć przestojów, natomiast załóżmy, że z racji na wykonywanie replikacji danych pomiędzy serwerami następuje zainfekowanie klastra. W tym momencie odtworzenie kopii zapasowych wykonanych ostatnio może nie przynieść oczekiwanego efektu ponieważ, systemem kopii zapasowych mógł również zainfekowany. W tym wypadku należy pamiętać aby wrażliwe systemy również posiadały odpowiedni poziom zabezpieczeń. Dzięki rozwiązaniu Acronis można chronić wykonywaną kopie zapasową przed złośliwym oprogramowaniem.

Acronis w wersji dla małych firm i użytkowników domowych czy w chmurze dla firm?

Istnieje możliwość tworzenia automatycznej kopii

Istnieje możliwość kopiowania danych z dysku

W zależności od dobranej wersji, istnieje bądź nie możliwość wykonania kopii danych na serwery Acronis, bądź dysk zewnętrzny

Istnieje możliwość wysłania wiadomości, po ukończeniu bądź nie wykonania kopii

W ramach wersji pudełkowej, trzeba pamiętać, że na każde urządzenie mamy oddzielną licencje

W ramach wersji pudełkowej, istnieje możliwość dodatkowej ochrony urządzenia przed zagrożeniami.

W przypadku kopii całego urządzenia, nie ma możliwości odtworzenia urządzenia i utrzymania ciągłości pracy

Istnieje możliwość monitorowania urządzeń, które wykorzystują licencje

Istnieje możliwość tworzenia automatycznej kopii

Istnieje możliwość kopiowania danych z dysku

W zależności od dobranej wersji, istnieje bądź nie możliwość wykonania kopii danych na serwery Acronis, bądź dysk zewnętrzny

Istnieje możliwość wysłania wiadomości, po ukończeniu bądź nie wykonania kopii

W przypadku zarządzania w Acronis Cloud, mamy na bieżąco informację odnośnie licencji

W ramach subskrypcji Acronis zapewnia zabezpieczenie tworzonych kopii zapasowych

Przy wykorzystaniu Acronis Cloud, jest przywrócenie działania całej firmy w ciągu kilku minut.

W ramach usługi istnieje możliwość monitorowania urządzeń, które mają przypisaną licencje jak również parametry aktualizacji systemu

Acronis w dla małych firm i użytkowników domowych?

Acronis dla przedsiębiorstw

Czemu warto zaufać nam i rozwiązaniom Acronis ?

Mamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze firmy z wielu branż. W wielu wypadkach firmy traciły dane, czy nie uniknęły przestojów w pracy bieżącej ze względu na brak kopii zapasowych bądź braku weryfikacji ich działania. Wspólnie z firmą Acronis dostarczymy Państwo pewne rozwiązania dla zabezpieczenia ważnych danych w czasie rzeczywistym.

Skontaktuj się z nami

Skip to content